image description
Hakkımızda

TÜRKİYE KURUMSAL YATIRIMCI YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ

TKYD Yönetimi

image description Kadıköy Anadolu Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümü mezunu olan Selim Yazıcı 1995-1996 yılında British Council bursuyla University of Warwick'de ekonomi ve finans alanında yüksek lisans yaptı. 1998-1999 yıllarında bir süreliğine yine finans doktorası için burslu olarak ABD'de bulundu ancak sonrasında kariyerine profesyonel hayatta devam etme kararı aldı. Türk finans piyasasına ilk olarak 1996 yılında ABN AMRO'da yatırım bankacılığı analisti olarak adım attı. Garanti Bankası'nda önce Hazine daha sonra da Yatırımcı İlişkileri bölümlerinde çalışan Selim Yazıcı, 2002 yılında bankacılık sektörü analisti olarak TEB Grubu'na geçti. TEB Yatırım'ın görevlendirmesi ile bir dönem New York'ta Türk hisse senetlerinin Amerikalı kurumsal yatırımcılara pazarlanmasında görev aldı. 2006-2009 yılları arasında Londra'da ve Lehman Brothers, Nomura ve Unicredit gibi uluslararası kurumlarda Türk bankacılık ve sigortacılık sektörünü kıdemli analist olarak incelemeye devam etti. Türkiye'ye döndükten sonra tekrar TEB Yatırım'da yönetici olarak araştırma faaliyetlerine devam eden Yazıcı, 2012 yılında Türkiye'de çok ciddi büyüme potansiyeli olduğuna inandığı portföy yönetimi sektörüne aynı grup içinde geçiş yaptı. Kendisi 2014 yılından beri TEB Portföy Yönetimi'nde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir.
image description Halim Çun , Gedik Portföy Yönetimi A.Ş. şirketinde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Halim Çun , iş hayatına 1984 yılında Dünya Gazetesi Dış Haberler Servis şefi olarak başlamıştır. Daha sonra 1986 yılında finans sektörüne geçerek Dışbank'ta ( daha sonra isim Fortis bank olarak değişti) Araştırma bölümünde kıdemli uzman olarak çalışmıştır. Ardından 1987 yılında Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından Sabancı Holding'in Planlama ve Yatırımlar bölümüne geçerek, çeşitli projelerde farklı pozisyonlarda görev aldı. 1998 yılında yeniden finans sektörüne geçerek 19 Ak yatırım Ortaklığı'nın kuruluşunda ve daha sonra 2000 yılında Ak Portföy Yönetimi'nin kuruluşunda Genel Müdür olarak görev aldı. 2006 yılına kadar görev aldığı Akbank Grubu'nda aynı zamanda 2002-2003 yıllarında Ak Emeklilik şirketinin ve emeklilik fonlarının kuruluşu çalışmalarında görev aldı, ayrıca Şirketin finansal ürünlerinin dağıtım ve pazarlamasına ilişkin Komitede görev aldı. Daha sonra, 2006 yılında katıldığı Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ‘de yatırım fonları ve portföy hizmetlerinin yeniden yapılandırılması alanında çalıştı ve 2008 yılında Gedik Portföy Yönetimi A.Ş.'nin kuruluşunda Genel Müdür olarak görev aldı. Halim Çun, mevcut durumda 2002 yılından bu yana çalıştığı TKYD'de Başkan yardımcılığını yürütmektedir. Halim Çun, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi Bilimler Akademsi İşletme Bölümünden mezun olmuş, ve aynı Fakültede lisansüstü çalışmaları yapmıştır.
image descriptionSermaye Piyasalarında 20 yılı aşkın tecrübesi olan Mehmet Ali Ersarı, 1994 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği'nden mezun olmuştur. Yine ODTÜ İnşaat Mühendisliği’nde Yüksek Lisans, ve Bilkent Üniversitesin’de MBA derecelerinin ardından, kariyerine Interbank yönetici adayı programında başlamış ve programın devamında Hazine Birimi’nde görev almıştır. Daha sonra Osmanlı Bankası Hazine Birimi’nde döviz ve faiz masalarında yönetici olarak görev yapmış, Garanti Bankası birleşmesini takiben bu bankada Faiz Ürünleri Birim Yöneticiliği’ni üstlenmiştir. Sonrasında ABN AMRO Bank Hazine Direktörü olarak görev yapmış ve bu bankanın Liderlik Programı içerisinde yer almıştır. 2008 yılında Yatırım Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CIO) olarak Ak Portföy’e katılan Ersarı, 2018 yılı başından itibaren Ak Portföy Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.
image description 2007'den itibaren TEB Portföy Yönetimi'nde yer alan Cenk Kaan Dürüst, şirkette Yönetim Kurulu Üyeliği ve İş Geliştirme, Mali İşler ve Operasyon’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Cenk Dürüst sektörün önde gelen Türk ve uluslararası kuruluşlarında 25 yıldan fazla deneyime sahiptir. Kariyerine 1995 yılında ABD'de David Lerner Associates'de yatırım danışmanı olarak başlamıştır. 1996 yılında Türkiye'ye geri döndükten sonra, 2000 yılına kadar ABN Amro Menkul Değerler, Koç Menkul Değerler ve Osmanlı Bankası kurumsal satış ve trading masalarında yönetici pozisyonlarında görev almıştır. Daha sonra Eczacıbaşı Menkul Değerler’e portföy yöneticisi olarak katılan Cenk Dürüst, Eczacıbaşı-Union Bancaire Bancaire Privée Portföy Yönetim Şirketi'nin kurulmasında önemli bir rol üstlenerek 2002-2007 yılları arasında İş Geliştirme, Pazarlama ve Operasyon bölümlerinden sorumlu yönetici olarak görev almıştır. Cenk Dürüst’ün Amerika Birleşik Devletleri’ndeki University of New Haven’dan Finans üzerine (MBA) yüksek lisansı (1992), İşletme ve Otel ve Restoran Yönetimi (1991) dallarında iki ayrı üniversite derecesi bulunmaktadır. Cenk Dürüst İngilizce ve Fransızca bilmektedir.
image description Egemen Erden'in İstanbul ve Londra'nın önde gelen yatırım bankalarında hisse senedi satış uzmanı olarak 20 yılı aşkın deneyimi vardır . Egemen ERDEN kariyerine Finansbank'ta 1993 yılında Sermaya Piyasaları Grubu'nda başladı. Daha sonra Londra'da Nomura International ve BNP Paribas'ın satış departmanlarında 5 yıl analist olarak çalışarak uluslararası platformlarda deneyim kazandı. 2005 yılında Londra'dan İstanbul'a geri döndü ve Finans Yatırım'ın Kurumsal Satış ve Trading bölümüne Birim Yöneticisi olarak katıldı. Finans Yatırım'ın Uluslararası Kurumsal Satış Departmanında Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam ederken; aynı zamanda Araştırma ve Yatırım Danışmanlığı departmanlarının da sorumluluğunu da yürüten Egemen Erden Mart 2017'den beri Finans Portföy Yönetimi A.Ş.'de Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir. Egemen ERDEN İngilizce, Almanca ve İspanyolca bilmektedir .
image description 1966 doğumlu olan Arabacıoğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden lisans ve Edinburgh Heriot Watt Üniversitesi'nden Uluslararası Bankacılık ve Finans alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Kariyerine 1988 yılında Deloitte Touche'da başlayan Arabacıoğlu 1999 yılında Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.'ye katılmıştır. 2004'den bu yana Deniz Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.
image description Göktürk Işıkpınar 1996 yılında Londra Üniversitesi’nden Ekonomi lisansını almış ve 2005 yılında Galatasaray Üniversitesi’nde Orta Doğu Çalışmaları Sertifika Programını tamamlamıştır. İngiltere’de 7 yıl kalan Göktürk Işıkpınar, 1993 yılında Londra merkezli Kleinwort Benson şirketinde Gelişmekte Olan Ülkeler Hisse Senedi masasında tecrübe kazanmış ve 1998 yılında Araştırma Analisti olarak İstanbul Menkul Değerler şirketinde kariyerine başlamıştır. 2000 yılında Dış Menkul Değerler’in Araştırma Ekibine ‘sell-side analyst’ olarak katılıp, 2003 yılında Dış Portföy Yönetimi’nde ‘buy-side analyst’ olarak işe başlamıştır. 2003 – 2006 yılları arasında Fortis Portföy Yönetimi’nde Hisse Senedi Fonu Yöneticisi olarak görev almış ve aynı şirkette 2006 – 2011 yılları arasında Türk hisselerinden sorumlu CIO olarak kariyerine devam etmiştir. Yatırımlarının odağında yenilenebilir enerji , teknoloji ve sağlık sektörlerinin yer aldığı Sermaye Piyasası düzenlemelerine bağlı Türkiye’nin ilk Girişim Sermayesi Yatırım Fonunu kuran Işıkpınar, 2011 yılından itibaren Ak Portföy Yönetimi A.Ş.’nin Hisse Senedi, Uluslararası Fonlar, Araştırma Bölümü, Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ve Gayrimenkul Yatırım Fonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
image description Mahmut Kaya Garanti Portföy Yönetimi'nde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. İş Hayatına 1995 yılında ING Barings'in Londra ofisinde gelişmekte olan piyasalar hisse senedi araştırma bölümünde başlayan Kaya daha sonra aynı firmanın İstanbul ofisinde kıdemli hisse senedi analisti olarak çalıştı. 1999 yılında Garanti Yatırım'a katılan Kaya, 2012 yılına kadar Araştırma'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etti. 2012-2015 yılları arasında Garanti Portföy Yönetimi'nde Yatırım Yönetimi'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CIO) olarak görev alan Kaya, 2015 yılının Nisan ayında Genel Müdür olarak atandı. 1969 doğumlu Kaya, 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden mühendislik derecesi ile mezun olmuş ve 1996 yılında da Londra'daki London Business School İşletme Bölümü'nde MBA unvanı alarak yüksek lisansını tamamlamıştır. Sektör Tecrübesi: 22 yıl
image description Yirmi yılı aşkın finans ve piyasa tecrübesi olan Müge Peker, kariyerine 1995 yılında Alternatif Bank’ta yönetici adayı programı ile başlamış ve devamında Hazine Bölümüne geçmiştir. 1995-1997 yılları arasında, Hazine Pazarlama ve Sabit Getirili Menkul Kıymetler grubunda görev almıştır. 1997 -2003 yıllarında ise, Alternatif Yatırım Hazine bölümünde Müdür yardımcılığı görevini üslenmiştir. 2003-2006 yılında KoçPortföy Sabit Getirili Yatırım fonları bölümünde Yetkili portföy yöneticisi olarak çalıştıktan sonra, yine, 2006 yılında YapıKredi portföy yönetiminde Sabit getirili menkul kıymetler Grup müdürü görevine atanmıştır. 2014 yılında atandığı YapıKredi Portföy Yönetimi Yatırım Fonları ve Özel Porföy yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak halen görev yapmaktadır.
image description Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu. Gazi Üniversitesi’nden İşletme yüksek lisans derecesi aldı. 1989-1997 yılları arasında Şekerbank T.A.Ş. de yönetici olarak görev yaptı. 1997 yılından itibaren Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir.
image description Tevfik Eraslan, 2013 yılından itibaren, İş Portföy Yönetimi A.Ş'nin Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakultesini ve 1998 yılında yine aynı üniversitede Sermaye Piyasları yüksek lisansını tamamladı. 1995-2001 yılları arası uluslararası bir finans kuruluşunun Hazine Departmanında görev alan Tevfik Eraslan, 2001 yılında İş Portföy Yönetimi A.Ş.'de Müdür Yardımcılığı ve Müdür olarak görev yapmakta iken Genel Müdür Yardımcılığına yükseldi. Tevfik Eraslan, Luksembourg'da kurulu olan Türkisfund (SICAV)'ın Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk –Lüksemburg İş Konseyi üyesidir. Sermaye Piyasası İleri Düzey Lisansı ile Türev Araçlar Lisansına sahip olan Tevfik Eraslan The Wharton School' da Pension Fund Management, CFA Institute'de Global Asset Management ve Columbia Universitesi'nde Essentials of Management programlarına katılmıştır. Ekonomi ve finans içerikli bir çok makalesi yayımlanmış ve İngilizce bilen Tevfik Eraslan, evli ve iki çocuk babasıdır.
image description 1968 yılında Gümüşhane'de doğan Avşar Sungurlu, liseyi Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Havacılık Mühendisliği'nden mezun olan Sungurlu, aynı bölümde 1993 yılında yüksek lisans derecesini aldı. 1995 yılında New York'ta Long Island Üniversitesi'nde İş İdaresi yüksek lisans eğitimini tamamlayan Sungurlu, bir süre Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayii'de (TAI) tasarım mühendisi olarak çalıştıktan sonra, 1997 yılında Inter Yatırım'da araştırma uzmanı olarak finans sektöründeki kariyerine başladı. Geçtiğimiz 19 yıl içerisinde, sektörün birçok alanında; analist, kurumsal finansman uzmanı, araştırma bölümü müdürü, fon yöneticisi ve portföy yönetim müdürü olarak çalıştı. Bizim Menkul Değerler'de fon ve portföy yönetim müdürü olarak çalıştığı süre içerisinde, aralarında dünyada türünün ilk örneği olan ve Dow Jones Indexes ile işbirliği sonucu kurulan borsa yatırım fonu ve Katılım Endeksi'nin de bulunduğu, birçok yatırım fonu ve diğer finansal ürünlerin tasarımı, kurulumu ve operasyonlarını yürüttü. Halen Bizim Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Avşar Sungurlu, evli ve iki çocuk babasıdır.
image description Bengi Subaşı Gerçek, Yapı Kredi Bankası Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi'nde Yatırım Fonları ve Sabit Getirili Ürünler'den sorumlu Direktör olarak görev yapmaktadır. Bengi Subaşı Gerçek, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü'de tamamladı. İş hayatına 1997 yılında Interbank MT'si olarak başladı, 1998-2001 yılları arasında Inter Portföy'de Portföy Yöneticisi olarak çalıştı. 2001 başından itibaren sırasıyla İktisat Yatırım ve Dundas Ünlü Menkul Değerler'de Hazine, ICM ve Kurumsal Finansman bölümlerinde görev aldı. 2004 yılında Yapı Kredi Portföy Yönetimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi grubuna geçti. 2009 yılından bu yana Yapı Kredi Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi'nde Yatırım Fonları ve Sabit Getirili Ürünler'den sorumlu Direktör olarak görevini devam ettirmekte. Bengi Subaşı Gerçek 2014 yılından bu yana TKYD'de Denetim Kurulu üyeliğine devam etmektedir.
image descriptionHazine, Yatırım Fonları ve Portföy Yönetimi bölümünde başladığı kariyerine, 2001- 2014 yılları arasında İş Yatırım Menkul Değerler’ de Hazine, Yurt İçi Piyasalar ve Portföy Yönetimi bölümlerinde çeşitli görevler alarak devam etmiştir. İş Yatırım’da başta yatırım fonları, serbest fonlar, anapara korumalı fonlar, borsa yatırım fonları ve özel portföy yönetimi alanlarında olmak üzere sermaye piyasalarının farklı konularında hizmet veren Portföy Yönetimi Bölümü’nün kurulması ve Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. 2014 yılı başında gelmiş olduğu İş Portföy’de Yatırımlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Emrah Yücel, Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olduktan sonra University of West Georgia’da İşletme alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır